Atak cybernetyczny na platformę Stake.com przestrogą dla graczy kasyn online

stake-com-hacker-attack

4 września serwis wstrzymał swoją działalność po nieautoryzowanych transferach z kilku swoich gorących portfeli. Incydent wpłynął na Ethereum, Polygon i Binance Smart Chain (BSC). Według informacji przekazanych przez Stake.com, wszystkie pozostałe portfele nie były dotknięte, a normalna działalność została wznowiona pięć godzin po wykryciu problemu.

Pierwotne spekulacje dotyczące finansowych strat wskazywały na sumę około 41,3 mln dolarów. Tę kwotę potwierdziło teraz Federalne Biuro Śledcze (FBI), wskazując Grupę Lazarus jako podmiot odpowiedzialny za cyberatak. Grupa Lazarus, znana również jako APT38, jest powiązana z Ludową Republiką Korei (DPRK).

Grupa Lazarus odpowiedzialna za napady walutowe

FBI dodało również, że ta sama grupa była odpowiedzialna za inne znaczące międzynarodowe napady na wirtualne waluty. Do tej pory w tym roku grupa ta ukradła już ponad 200 mln dolarów.

Stake.com, działający od 2017 roku, posiada bazę użytkowników przekraczającą 500 000 na całym świecie. Sieć platformy obejmuje wiele krajów, w tym Kanadę, Brazylię, Japonię i Wielką Brytanię. Dla graczy, jak i dla całego sektora, jest to przestroga, podkreślająca znaczenie ostrożności podczas angażowania się w gry online, zwłaszcza na platformach obsługujących znaczące transakcje finansowe.

FBI zachęca każdego z dodatkowymi informacjami na temat tego incydentu do kontaktu z Biurem, podkreślając potrzebę wspólnej czujności w zwalczaniu zagrożeń cybernetycznych.

Ten incydent bez wątpienia wpłynie na wybór platform przez graczy kasyn online w przyszłości, podnosząc świadomość o konieczności zapewnienia rozbudowanych środków bezpieczeństwa.