Betsson zrezygnował z ubiegania się o licencję na rynku holenderskim.

Betsson postanowił wycofać wniosek firmy o licencję na hazard online w Holandii. Przyczyną miały być rażące opóźnienia w procesie zatwierdzania licencji na prowadzenie hazardu w tym kraju.

20 lipca operator podał do wiadomości publicznej wycofanie z ubiegania się o licencję w Holandii za pośrednictwem spółek firmy. Jako argument podano znaczące opóźnienia w ocenie wniosku oraz rentowność biznesu na innych europejskich rynkach.

Betsson znika z Holandii

Operator wycofał się już dwa lata temu z rynku holenderskiego, gdy uragulowano rynek hazardowy. Wycofanie się z rynku często jest świadectwem chęci ubiegania się o licencję danego kraju. Tak było i w tym wypadku, Betsson przestał świadczyć usługi i przygotowywał się do legalnego come backu. 

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ regulacyjny, ma prawo podjąć działania dyscyplinarne wobec operatorów oferujących usługi igaming bez wymaganej licencji. Dlatego ważne jest, aby operatorzy respektowali przepisy i uzyskiwali odpowiednie zezwolenia przed świadczeniem usług hazardowych w Holandii.

Betsson odnotowuje rekordowe przychody

Wyjście z Holandii nie spowodowało zmniejszenia przychodów firm